vajinismus tedavisi ankara hangi doktora gidilmelidir

Vajinismus haysiyetiyle ertelenmesi ve kaçınılması gereken bir mesele haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki en önemli cinsel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin ancak tabu olması, cinsel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma hatalı bilgiler, maddeye sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini üstelik tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da seksüel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ alçak verilen pelvik temel kaslarını kasarak ilişkiye handikap olması ile oluşan, ruhsal kökenli sadece cinsî fonksiyon bozukluğudur. bayan eşeysel bağlantı sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik aya kaslarını orada bir duvar varmışçasına kasarak ilişkiye mahzur olur. Vajinismus rahatsızlığının bir hayli doğal sebebi olduğuna, ancak altta yatan ruhsal sebeplerden en kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna belirti ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. cinsî bağlantı sırasında tepke şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hem de basamak parmaklarına dek yaygın ancak şekilde görülebilir. eksiksiz bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel münasebet ile müteallik yerleşmiş bazı negatif düşünceler yüzünden kadın, bağlantı sırasında eşine icazet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, aşkın bir ifadesi olan seksüel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya gaye açabilirken, kadında utanç ve suçluluk duygusuna sebep olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden buraya tıklayın güne bozulabilir. Ancak fazla özel aynı yazıda olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, yorgunluk duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin çocuk konusunda baskı yapmaları sebebiyle tek jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsel tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu özgü müteaddit müracaat hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı zaman geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir bir dert olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU müessir OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik okunuşu nadiren okunuşu fiziksel yaşamış olmak şartıyla ikiye ayrılabilir. Nadir fiziki sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, mebiz kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun en sık görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. Kızlık zarının kutsi olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bekâret zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazen kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe hasebiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin yalnız tabu olması, eşeysel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanlış seksüel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde çok ehemmiyetli nedenlerdir. Ülkemizde toy kızların çoğu erdenlik zarının patlayacağı, çok ziyade acı çekeceği, çok ziyade kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler düşüncesince olduğu, seksüel zevk duymanın ayıp, yasak, vebal olduğu gibi hatalı bilgilere sahiptir. Bu hatalı bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini ispatlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zecren evlendirilme, münasebet ve evlilik problemleri, eşe hakkında duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus başta sarhoş olmak üzere bir hayli psikolojik sorunlara neden olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *